Wij ondersteunen HyDriven met CNC-gefreesde PU-modellen voor carbon composieten

Samen bouwen aan de toekomst van water-stofracen

VDG De la Roy is al meerdere jaren trotse sponsor van HyDriven, het Formula Student-team van de Universiteit Twente en Saxion. Het team ontwikkelt een waterstof aangedreven raceauto waarin innovatie, duurzaamheid en hoogwaardige techniek samenkomen.

Voor verschillende carrosseriedelen van de raceauto produceren wij nauwkeurige positieve modellen uit PU-schuim 50 kg/m³. Deze modellen vormen de eerste en misschien wel belangrijkste stap in het productieproces van de carbon onderdelen. Op basis van het gefreesde PU-model wordt een composietmal vervaardigd, waarin vervolgens meerdere lagen carbonweefsel met hars worden gelamineerd. Zo ontstaat uiteindelijk een licht, sterk en maatvast carbon carrosseriedeel.

Waarom kiezen voor PU-schuim 50 kg/m³?

Voor de productie van composietmallen is de kwaliteit van het positieve model bepalend voor de kwaliteit van het eindproduct. Daarom wordt gekozen voor PU-schuim met een dichtheid van 50 kg/m³.

De belangrijkste voordelen van PU 50 kg/m³:

  • Zeer fijne en gesloten celstructuur.

  • Strak en glad oppervlak dat CNC te frezen is.

  • Hoge maatvastheid.

  • Uitstekend geschikt als positief model voor composietmallen.

  • Bestand tegen tweecomponenten polyester- en epoxyharsen.

  • Veel toegepast binnen de composiet-, automotive- en maritieme industrie.

Dankzij deze eigenschappen ontstaat een nauwkeurig model met een hoogwaardige oppervlaktekwaliteit. Eventuele afwijkingen in het positieve model worden namelijk overgenomen in de mal en uiteindelijk ook in het carbon onderdeel. Een perfect gefreesd model vormt daarom de basis voor een kwalitatief hoogwaardig eindproduct.

CNC-frezen van positieve modellen

Met onze CNC-freesmachines produceren wij complexe vormen met een hoge nauwkeurigheid. Voor HyDriven frezen wij positieve modellen die dienen als basis voor de productie van composietmallen voor diverse carrosserieonderdelen.

Onze expertise omvat onder andere:

  • CNC-frezen van PU-schuim.

  • Prototypebouw.

  • Positieve modellen voor composietmallen.

  • Klein- en seriewerk.

  • Engineering en maatwerk.

Van PU-model naar carbon onderdeel

Het productieproces bestaat uit meerdere nauwkeurige stappen:

  1. Een positief model wordt CNC-gefreesd uit PU-schuim 50 kg/m³.

  2. Het model wordt zorgvuldig afgewerkt tot een perfect glad oppervlak.

  3. Op basis van dit model wordt een composietmal vervaardigd.

  4. In deze mal worden meerdere lagen carbonweefsel met hars gelamineerd.

  5. Na uitharding ontstaat een licht, sterk en nauwkeurig carbon carrosseriedeel.

  6. Het uitharden van de composietdelen vindt bij HyDriven plaats in een autoclaaf, waarbij onder druk en temperatuur wordt gewerkt om optimale materiaaleigenschappen, sterkte en consistentie te bereiken

Deze werkwijze zorgt voor:

  • hoge maatnauwkeurigheid;

  • een uitstekende oppervlaktekwaliteit;

  • minder nabewerking;

  • een efficiënt productieproces

Al meerdere jaren partner van HyDriven

VDG De la Roy ondersteunt HyDriven al meerdere jaren als sponsor en leverancier van hoogwaardige CNC-gefreesde PU-modellen. Door onze kennis van materialen en CNC-bewerking dragen wij bij aan de ontwikkeling van een innovatieve waterstofraceauto die jaarlijks deelneemt aan de internationale Formula Student-wedstrijden.

Wij zijn trots dat onze expertise onderdeel mag zijn van een project waarin innovatie, duurzaamheid en techniek samenkomen.

Wil je meer weten over het materiaal en het productieproces? Lees meer over PU-schuim 50 kg/m³ en waarom dit ideaal is voor CNC-gefreesde composietmallen.

Contact

Op zoek naar een partner voor CNC-gefreesde PU-modellen?
Bent u actief in de composiet-, automotive- of machinebouwsector en zoekt u een specialist in CNC-bewerking van PU-schuim? VDG De la Roy ondersteunt bedrijven bij de productie van prototypes, positieve modellen en maatwerkoplossingen voor composiettoepassingen.

Neem gerust contact met ons op om de mogelijkheden te bespreken.